Mont Blanc або Біла Гора, найвища та найвідоміша вершина Альп та Європи. Хто цього літа збирається піднятись на неї — є пару місць в команді. Допоможемо здійснити мрію.

Ця вершина досить популярна серед альпіністів всього світу, і зокрема європейців. Настільки популярна, що минулого року почали обмежувати потік бажаючих. Це означає, що слід поквапитись з бронюванням притулків. Втім, це не є проста гора як фізично так і технічно. Новачкам без досвіду сходжень не радимо починати з неї. Але якщо ти вже знайомий з основами альпінізму, і маєш досвід сходжень на простіші вершини – пиши, і ми візьмемо тебе в зв’язку, разом пройдемо цей шлях.

Висота 4800м вимагає акліматизації, і ми плануємо акліматизаційний та розминочний вихід на вершину Gran Paradiso висотою 4000м, що знаходиться в мальовничому одноіменному національному парку з італійської сторони. Тут стане зрозумілим рівень підготовки та шанси досягнути вершини. Бо далі в нас по планах сама вершина Мон Блан.
Що стосується маршруту – пишіть, уточнюйте. Далі описаний маршрут Grand traverse, через вершини Aiguille du Midi, Tacul, Maudit, Mont Blanc, Gouter, Tete Rouse. Також можливий маршрут з італійського боку. Уточнюємо з потенційними компаньйонами)

Коротко план наступний:
1день: приліт в Женеву чи Милан, звідки ми добираємось до містечка Шамоні. Це чарівне курортне містечко під масивом Монблан з французької сторони. Або Курмайор, якщо вирішимо йти з італійського боку. Тут ми роздивляємось, акліматизуємось та знайомимось з культурою Альп та альпінізму.
2день: Після обіду вирушаємо в гірський притулок на Gran Paradiso. Це красиві та приємні місця. Від машини до притулку 2години.
3день: Раненько виходимо на верх. Вершина не складна, і доступна в майже будь-яку погоду, аби не було блискавок. Шлях наверх займає 3-4години, вниз 2-3. До обіду в нас є всі шанси вернутись в притулок і вже спуститись вниз.
4день: підйом в гірський притулок під вершиною Монблан для штурму. Залежно від маршруту і погоди вихід може бути як зранку, так і в обід.
5-6день: залежно від погоди ми виходимо на вершину близько 1-3 ночі. І близько 8-10 ми вже можемо бути на вершині. Це буде важкий день, довгий та насичений марафон. Крім того є певні технічні складності як: тріщини, льодовики, круті схили та вузькі гребні. Тож ще раз наголошуємо, що тут не місце і не час для навчання. Потрібно мати хоча би базове розуміння та досвід альпінізму. В цей самий день в обід ми маємо спуститись до цивілізації.
7день: Відпочинок та поворот до аеропорту.

Це описана мінімальна, найкоротша інтенсивна програма підйому на вершину Монблан. У випадку підйому з італійського боку нам потрібен буде ще 1 екстра день для спуску, оскільки маршрут є важчим і довшим. Крім того, слід зважати на можливість непогоди та фізичну втому, які можуть завадити здійсненню цього плану. Так краще закласти на все не 7, а 10днів. Відпочинок буде більш розваженим та безпечним. Тут є багато цікавого подивитись, походити та полазити і чим себе зайняти.

Організаційний збір 1000євро. А це:
*Кемпінги та притулки під час програми.
*Харчування (готуємо самостійно)
*Трансфери та підйомники в рамках програми
*Підтримка, консультація та допомога
*Групове спорядження

Додаткові витрати:
*Добирання до місця зустрічі, та трансфери поза програмою
*Особисте спорядження
* Страхування
*Сувеніри, покупки, ресторани, готелі, казіно…

Пам’ятай, що підготовка та бронювання не робиться за 1-2місяці до початку програми. Пиши, став питання, уточнюй вже!
Sanchez Sanch — писати сюди

Снаряжение или список необходимых вещей.

*ОБУВЬ (альпинистские ботинки для высот 4-5км)
*БАХИЛЫ (с ними лучше, чем без них. И в глубоком снегу ваши ноги не промокнут и не отмёрзнут).
*РЮКЗАК (для восхождения литров на 20 оптимально. Для подъёма в лагерь 50-60)
*МЕМБРАННЫЕ КУРТКА и ШТАНЫ (лучше лёгкие, компактные, с вентиляцией, самосбросы)
*ТЕРМОБЕЛЬЁ
*ФЛИС/СВИТЕР/ПУХОВКА (2 тёплые вещи)
*ПЕРЧАТКИ (тонкие типа виндстоппер и тёплые зимние).
*НОСКИ (термо/лыжные и обычных неск пар)
*БАФФ
*ПАНАМА/КЕПКА(от солнца. Шапка не нужна)
*ОЧКИ СОЛНЕЧНЫЕ (хорошие) и можно маску с светлой линзой на случай непогоды. На солнце в маске упреете!
*КРЕМ ОТ СОЛНЦА
*ЛИЧНАЯ ГИГИЕНА, АПТЕЧКА…
*ФОНАРИК налобный (и батарейки к нему)
*КРОССОВКИ/САНДАЛИ лёгкие

В кемпинге нам нужно:
ПАЛАТКА
СПАЛЬНИК
КАРИМАТ
ЧАШКА, ЛОЖКА, ТАРЕЛКА

альпснаряжение:
*КОШКИ (важно чтобы сочитались с ботинками по размеру и крепежу!)
*ЛЕДОРУБ
*КАСКА
*СИСТЕМА
*САМОСТРАХОВКА
*КАРАБИНЫ (2-3шт), РЕПШНУР (2-5м), СПУСКОВОЕ УСТРОЙСТВО,
*ПЕТЛИ (1-3шт) лучше также иметь

Похожие записи

следующие мероприятия

Міні ретрит вихідного дня в Карпатах 18-20.04

3дні в затишному гірському готелі з залом для практик. Прогулянки по місцевості і практики на природі. Йога, цигун та синхрогімнастика в одному. Також поговоримо про харчування і самі будемо готувати смачну та здорову їжу. 🧘‍🥑🏔18.04 Read more…

следующие мероприятия

Лайла 4008м. Первые шаги в альпинизме. Сванетия 18-25.07

Сванетию разделяет Сванский хребет, высотой до 4км. И высшая его точка — гора Лайла 4009м. На самом деле, это несколько пиков. Величие долины, где расположен ледник Лайлы поражает уже с перевала Чижди. Крутые стены, уходящие Read more…

следующие мероприятия

Прогулянка Сванетією. Трекінг. 1-9.08

Сванетія, етнічний та географічний регіон Грузії, гірське королівство, долини серед височенних гірських стін. Хто бував тут хоч раз – відчув міць та велич Кавказу. Цього літа пропонуємо приєднатись до нас в подорожі цими місцями. Тижневий Read more…