Сванетія, етнічний та географічний регіон Грузії, гірське королівство, долини серед височенних гірських стін. Хто бував тут хоч раз – відчув міць та велич Кавказу.

Цього літа пропонуємо приєднатись до нас в подорожі цими місцями. Тижневий трекінг стежками, лісами, горами та долинами Сванетії. Навколо масивні гірські стіни, кремезні льодовики, старовинні середньовічні села та цікаві люди. Збираємо цікаву та душевну компанію. Будем дихати чистим повітрям, споглядати неймовірні краєвиди та знайдеться час для практик йоги-цигун-медитації. І ця подорож буде значно приємніша, якщо не напаковувати важезні рюкзаки.

Програма:
1день. Зустріч в Зугдіді, маленькому містечку між горами Сванетії та Чорним морем. Це «столиця» Мігрелії, і тут є що подивитись. Дістатись сюди можна автобусаи, машинами чи потягом з будь-якого аеропрту (деталі напишемо). Звідси в нас трансфер в Мєстію-центр Сванетії. Це приблизно 3 години класичною гірською дорогою. Далі ще 1-2години і ми в Ушгулі – старовинному високогірному селі. Це село на висоті 2500м рахується самим високогірним в Грузії, та має статус спадщини Юнеско. Безумовно, його автентичність та вікові муровані башні та будинки зачеплять кожного. Тут ми можемо погуляти вуличками, тут ми і ночуємо.
2день. Прогуляємось до початку льодовика Шкхари, подивимось на масивні льодопади, льодовики та Безенгійську стіну. Після обіду почнемо підйом під перевал Каретта, де і заночуємо в зарослях квітучих рододендронів. На цих полонинах рідко зустрінеш людей, і тут затишно та чудово.
3день. Перехід через перевал Каретта. Це напевно, найскладніша частина подорожі. Людей тут ходить дуже мало, і «нормальної» стежки через перевал немає. Далі так само спуск в дику і красиву долину Халдє. Тут теж нема чітких стежок, і це цікавий чєлендж. Винагорода – красиві дикі місця і мінімум людей. Хоча внизу ми виходимо вже на популярний маршрут, і різниця відчувається одразу. Якщо погода та стан групи дозволять, цього ж дня ми спробуємо перейти ще один перевал і ночуємо біля бурхливої ріки.
4день. Сьогодні в нас ще одна відповідальна місія – перейти бурхливу ріку вброд. Це слід робити якомога раніше, поки сонце не почало топити сніги в верхів’ях ріки. Отже не дарма ми ночували біля ріки. Якщо в попереднй день ми не перейшли перевал Чхуднері, ми це робимо максимально рано сьогодні. Далі ми орієнтуємось по часі та по погоді. Можемо прогулятись без рюкзаків до льодовика Лардаад. Або просто просуватись далі по маршруту через ще одне історичне село Адіши. Ніч в прекрасному лісі.
5день. Сьогодні нам особливо не требо поспішати. Виходимо на гірськолижний курорт Тетнульді, що є в підніжжі одноіменної величної гори, далі спуск в наступне досить відоме село Жабєши. Тут і ночуємо в долині.
6день До Мєстії лишається 10км, які ми під’їдемо машиною. Є цікаві місця і тут біля Жабєши, куди можна прогулятись без рюкзаків. Або можемо більше часу провести в Мєстії, походити по музеях та вуличках. Ночуємо в гестхаусі, тож можемо привести себе в порядок та походити містечком без рюкзаків.
7день. трансфер з Мєстії в Зугдіді. Залежно від того, коли в вас заброньовані зворотні квитки ми вертаємось назад. Якщо поспішати не треба, ще зранку маємо трохи часу побути в Мєстії.
😀
По вашому бажанню (це маємо узгодити з усіма учасниками наперед) може бути ще один додатковий, 8й день. Є чудова одноденна прогулянка з Мєстії до гірських озер Корульді, у підніжжя Ушби. Популярне, красиве та чудове місце. Можемо пройтись сюди без рюкзаків. Це ще одна ночівля в гестхаусі та один додатковий день. Тож ми мусимо одразу обрати 7 чи 8денну програму.

Харчування в подорожі:
Ми забезпечуємо повноцінне, здорове, вегетаріанське харчування. Продуктів завжди вистачало і всі довольні. Якщо ти не можеш без якихось пених продуктів — подбай про них наперед. Продукти ми розділяємо між всіма і несемо протягом всієї подорожі. Готуємо також разом. Снідано та вечеря повноцінні, обід — перекус та сухофрукти.

Організаційний збір 200дол за 7днів чи 230дол за 8днів. А це:
*Трансфери по Грузій в рамках програми (Зугдіді-Мєстія, Мєстія-Ушгулі, Жабєши-Мєстія, Мєстія-Зугдіді)
*Харчування протягом програми (несемо продукти і готуємо самі)
*Підтримка, консультація та організація
*Ночівля в гестхаусі Мєстії

Додаткові витрати:
*Трансфер до місця зустрічі (переліт, потяг, машина…)
*Спорядження
*Страхування
*Додаткові трансфери, ночівлі, харчування за межами програми. Ресторани, готелі, казино, сувеніри…

Не соромся, пиши, став питання.😉
Sanchez Sanch

отнесись ответственно! Покупка билетов, брони, поиск снаряжения, подготовка и прочее не делается за 1-2месяца!

Снаряга или список вещей.

*ОБУВЬ (удобная с хорошей подошвой. Подошва должна уверенно держать на камнях, грязи и скользкой мокрой траве. Желательно, влагоустойчивая и дышащая. В идеале это трекинговая обувь )
*НОСКИ (несколько плотных хлопковых, на ночь — отдельная пара, для мерзляков — тёплая).
*РЮКЗАК 50-70л
*ГОЛОВНОЙ УБОР ОТ СОЛНЦА
*БАФФ
*2-3 ФУТБОЛКИ (Хлопковые, светлые. Одну можно с длинным рукавом чтоб не обгореть. Можно рубаху, воротник тоже решает. Одну из них лучше зарезервировать как ночнушку )
*НЕПРОМОКАЕМАЯ КУРТКА/ВЕТРОВКА/ДОЖДЕВИК
*СВИТЕР/ФЛИС/ПУХОВКА
*ШТАНЫ непромокаемые самосбросы и термо под низ
*ШОРТЫ
*СРЕДСТВА ЛИЧНОЙ ГИГИЕНЫ (лучше натуральные, вы же не хотите химию оставлять в почве и воде в этих горах).
*АПТЕЧКА личная
*СПИЧКИ И ЗАЖИГАЛКИ ( позаботьтесь, чтоб не отсырели)

*ПАЛАТКА
*КАРИМАТ
*СПАЛЬНИК
*ПОСУДА (чашка, тарелка/бокс, ложка, нож)

Желательно также иметь
*ФОНАРЬ
*верёвку-шнурок

Общий вес рюкзака без еды и воды не должен превышать 10кг.

Похожие записи

следующие мероприятия

Міні ретрит вихідного дня в Карпатах 18-20.04

3дні в затишному гірському готелі з залом для практик. Прогулянки по місцевості і практики на природі. Йога, цигун та синхрогімнастика в одному. Також поговоримо про харчування і самі будемо готувати смачну та здорову їжу. 🧘‍🥑🏔18.04 Read more…

следующие мероприятия

Лайла 4008м. Первые шаги в альпинизме. Сванетия 18-25.07

Сванетию разделяет Сванский хребет, высотой до 4км. И высшая его точка — гора Лайла 4009м. На самом деле, это несколько пиков. Величие долины, где расположен ледник Лайлы поражает уже с перевала Чижди. Крутые стены, уходящие Read more…

следующие мероприятия

Mont Blanc 4810m 27.06-05.07

Mont Blanc або Біла Гора, найвища та найвідоміша вершина Альп та Європи. Хто цього літа збирається піднятись на неї — є пару місць в команді. Допоможемо здійснити мрію. Ця вершина досить популярна серед альпіністів всього Read more…